זכית ב 15% הנחה !!! על כל המוצרים שלנו לרגל השקת האתר 
מאמרים
 
 

 

סגנון צילום אירועים:


 

איך אבחר את הצלם המתאים לאירוע


 

שלי ?


אתם טרודים בהכנות לחתונה, בר\בת מצווה, הימים עמוסים בפעילות של בחירה- אולם, מעצבת, די- ג'יי ועוד. וכן גם בחירה בצלם האירוע שלכם על הפרק. זה שבזכות עבודתו תזכרו את האירוע  שערכתם.

איך בוחרים צלם אירועים?
אתם מבולבלים רואים הרבה צלמי אירועים ולא יודעים מה להחליט?

המאמר הזה יעשה לכם סדר בבלגן ויעזור לכם להחליט מהו הסגנון שלכם ואיזה צלם חתונה או צלם בת מצווה מתאים לכם ביותר.

בחירה- לפי המילון היא הכרעה, פסיקה, קביעה וחריצת משפט. ומה זה אומר במקרה שלנו? שלכל בחירה שלי, תהיה משמעות.

בנבדל מהמרכיבים המתכלים והחד פעמיים באירוע (מזון, פרחים, מוסיקה, פעלולים וכיוצ"ב),  

הצילום הוא נצחי. צלם חתונה או צלם בר מצווה שאבחר יקבע את טיב הזיכרון שישאר לי , לילדים שלי ולילדים של ילדי לתמיד ולכן חשוב לי לעשות כאן בחירה נכונה. 

סגנון צילום הארוע הוא הדבר החשוב ביותר שישאיר את חותמו לעתיד. אתם צריכים לשאול את עצמכם האם הסגנון של צלם האירועים מתאים לי ולמה שאני מחפש? יש כאלו שיודעים מה הסגנון שלהם ובוחרים מיד. אבל רוב האנשים אינם מבינים מהו הסגנון המתאים להם.

 

איך בוחנים סגנון של צלם ארועים?

אילו סוגי צלמי אירועים קיימים ומי מהם הכי מתאימים לכם?

 

ראיה בררנית של צלם לעומת ראיה מתוכננת- ראיית האדם נשלטת בחלקה ע"י העין ובחלקה ע"י המוח. סידור זה מאפשר לנו ראיה בררנית. אנו יכולים להבחין בדימוים חשובים לנו המופיעים על הרשתית ולהתעלם מאחרים. ראיה בררנית מתעלמת מגורמים שמסיחים את הדעת. המצלמה לא יכולה לעשות זאת היא קולטת הכל.כל הנמצא במרחק מסוים ממנה היא קולטת בצורה חדה וברורה.ראיה בררנית של צלם היא מסגור קטעים באירוע שלכם שקרו ע"י עדשת המצלמה והנצחתם בתמונה. בחירות  אלה נותנות את המשמעות הנוספת למה שהיה כאן ועכשיו.הצלם ממסגר רגעים מיוחדים כמו יחסים, התרגשות ורגשות שהיו לכם עם  אותם שהיו בסביבתכם באותם רגעים מיוחדים. למשל- חיבוק של החתן עם הכלה המלווה בבכי או התרגשות. עיניים דומעות של בת המצווה. יתכן שימסגר ידיים אוחזות אחת בשנייה והצילום יביע קירבה ואהבה. על ידי המסגור הצלם נותן ערך מוסף לצילום.

 

מנגד,  קיימים צלמי ארועים שיוצרים מציאות מתוכננת. מעמידים את החתן והכלה לסדרת צילומים מבויימת.  אין כאן תיעוד ומסגור של  רגעים מיוחדים שהתקיימו באירוע שלכם,  אלא שינוי המציאות והצגתה בצורה מבויימת. אין ספק שהתוצאה יפה ואסטטית. יתכן שתאהבו את המציאות כפי שהיא על הצדדים והרגעים המרגשים שבה על העצב השמחה וכל קשת הגוונים שקיים בה. ויתכן שתאהבו לעשות את המציאות יפה יותר נשגבת יותר. אין כאן טוב או רע זהו רק סגנון, זוהי בחירה. ועליה להיות מודעת.

 

באילו אמצעים טכניים משתמש צלם אירוע שממסגר מציאות. וכיצד הוא מביע נקודות ראות שונות בעזרת אותם אמצעים. צלם מוכשר יותר יביא הרבה אמצעים טכניים כדי להראות הרבה מימדים של המציאות שלכם.


לפניכם מספר תבחינים (פרמטרים) שיסייעו לכם לבדוק את הסגנון של הצלם איתו אתם נפגשים:

עדשות- האם צלם חתונה או צלם בת מצווה משתמש בעדשות שמקרבות אנשים או שהוא נותן תמונה כללית רחוקה יותר של האנשים? קירוב אנשים או חפצים מבודד אותם מהסביבה הכללית. כך אפשר להבחין בהבעות פנים, בתנועות גוף, במבטים בעיניים. עולם רגשי שלם מתגלה. יש משהו מאוד אינטימי חושפני ופרטי בהתקרבות אל אנשים.מה קורה אם הצלם משתמש בעדשה רחבת זווית. הכוונה לעדשה שתופסת שטח גדול של צילום. במקרה כזה הצלם תופס אוירה שהייתה באירוע אוירה רומנטית, שמחה ועוד. 


 

שליטה על חדות התמונה- תמונה חדה כולה משדרת לצופה משהו שונה מאשר כזו שרק חלק חד והשאר מטושטש.לדוגמא : בצילום חתונה, כלה בעלת הבעה מאוד מאושרת מעין רגע שמח עם עצמה כשהיא חדה וברקע החתן מביט בה והוא מטושטש. זה משדר לצופה שהכלה הוא המרכז זה הרגע שלה אבל יש שותף מבחוץ המביט ברגע הקטן שלה.

הבעות תנועה בדרכים שונות – תנועה ודינאמיות אפשר לאפיין בדרכים שונות. דרך אחת עצירת תנועה- למשל בצילום בר מצווה מישהו קופץ באמצע הריקודים והמצלמה תופסת אותו באוויר.דרך נוספת: טשטוש של התנועה עצמה או של הרקע של התמונה- למשל ידיים של מישהו מטושטשות בריקוד כי הן בתנועה. כל אלו יוצרים מימד נוסף לתמונה.


 

זווית ראיה של הצלם כשהוא מצלם- האם צלם הארוע מצלם רק מהחזית או שהוא מגוון ומצלם מהצדדים מלמטה למעלה מהצדדים דרך חפצים או דרך אנשים.ומה זה נותן לתמונה. האם זה נותן לה מימד נוסף או מעוות את האדם המצולם ועושה אותו לא אטרקטיבי מבחינת המראה. האם הזוית המיוחדת בה צולמה התמונה יוצרת אמירה כלשהיא על האדם המצולם או לא מחמיאה לו מבחינה אסטטית. למשל: בצילום חתונה, כלה המצולמת מלמטה למעלה אם היא שמנה זה יחשוף את הסנטר הכפול שלה ויעצים את החלקים הלא אסטטיים שלה. אבל צילום כלה שנראית מצוין הצילום מלמטה למעלה יעשה אותה גדולה מהחיים עוצמתית. זווית הראיה בנוסף לנתינתה מימד נוסף לתמונה צריכה להיות מותאמת לאדם המצולם. 


 

לסיכום- כשאתם חושבים האם סגנון הצילום של צלם חתונה או צלם בת מצווה מתאים לכם בדקו  האם הצלם ממסגר וממקד מציאות שהייתה שם או קובע מציאות מביים ומיפה אותה. כמה זוויות ראיה הצלם נותן לאירוע: האם הוא מצלם רק מהחזית או שהוא מגיש מגוון רחב יותר? בכמה אמצעים טכנים צילומיים הוא משתמש כדי לתת למציאות מימד נוסף ? והאם האמצעים הללו הם סתמיים או שבאמת נותנים מימד נוסף לתמונה? והאם הם לא מעוותים את האסטטיקה של האדם המצולם?
 
כדי לראות את סגנון הצילומים המיוחד שלנו וכדי לשמוע על חבילות הצילום האטרקטיביות שלנו  אתה מוזמן ליצור קשר דרך לחיצה על הקישורים הבאים צילום חתונה, צילום בר\ בת מצווה.

 

 

 

 
   ל ו צ ' - עיצוב אתרים ליצירת קשר: טל: 050-5789700  או 02-5361396. אי-מייל: mecol_lev_m@walla.com

 
   חדשות      דף הבית      אודות      צילום חתונות   לפני חופה 1   לפני חופה 2   כלות וחתנים    קבלת פנים וחוזה   חופה   ריקודים      צילום בר מצווה   המלצות מצולמות   בת מצווה   בר מצווה      צילום מוסדות   צילום כנסים   צילום תערוכות   צילום תאטרון 1   צילום תאטרון 2   צילום תאטרון 3      המלצות      Bar/Bat Mitzva   Jake and jurdon   Recommedation1   Recommendation2   Emotional photo   robinson arch   girls portret 1   girls portret 2   boys portret 1   boys ceremony1   boys ceremony 2   girls ceremony    girls ceremony    Tours   Massada      צור קשר      מאמרים    

סגנון צילום אירועים | איך אבחר צלם מתאים לאירוע שלי | צילום אירועים | צלום ארועים

איך בוחרים צלם אירועים: אתם מבולבלים רואים הרבה צלמי אירועים ולא יודעים מה להחליט? המאמר הזה יעשה לכם סדר בבלגן ויעזור לכם להחליט מהו הסגנון שלכם ואיזה צלם חתונה או צלם בת מצווה מתאים לכם ביותר.